House Softball Spring 2019 Results


Saturday, June 8, 2019 @ 2:30pm
Final
5 Phoenix-Wittnam (Ponytail League - West (5th Grade)) 11
5 Hurricanes-Evans (Ponytail League - West (5th Grade)) 6
 
Saturday, June 8, 2019 @ 1:30pm
Final
4 Jamestown Charge-Thompson (Ponytail League East (4th Grade)) 6
4 Red Hots-Kammerman (Ponytail League East (4th Grade)) 9
 
Saturday, June 8, 2019 @ 9:00am
Final
Knights- Coach Laura (2nd grade) (Pigtail League - (2nd Grade Division)) 10
National Dragons- Coach Nathan (2nd grade) (Pigtail League - (2nd Grade Division)) 12
 
Tuesday, June 4, 2019 @ 7:00pm
Final
Lightning (Bolejack) (Diamond League (6th grade - 12th grade)) 5
Crush (Walker) (Diamond League (6th grade - 12th grade)) 7
 
Tuesday, June 4, 2019 @ 6:00pm
Final
Swallowtails- Coach Sean (2nd grade) (Pigtail League - (2nd Grade Division)) 12
Knights- Coach Laura (2nd grade) (Pigtail League - (2nd Grade Division)) 13
 
Saturday, June 1, 2019 @ 4:00pm
Final
4 Thunder Girls-Ogden (Ponytail League East (4th Grade)) 3
4 Red Hots-Kammerman (Ponytail League East (4th Grade)) 4
 
Saturday, June 1, 2019 @ 3:30pm
Final
Diamonds (Carlson) (Diamond League (6th grade - 12th grade)) 14
Stingers (Todd) (Diamond League (6th grade - 12th grade)) 15
 
Saturday, June 1, 2019 @ 2:15pm
Final
4 Mets-Gagliano (Ponytail League East (4th Grade)) 3
4 Jamestown Charge-Thompson (Ponytail League East (4th Grade)) 12
 
Saturday, June 1, 2019 @ 2:00pm
Final
4 Thunder Girls-Ogden (Ponytail League East (4th Grade)) 11
4 Awesome Cherry Blossoms-Sheldon (Ponytail League East (4th Grade)) 5
 
Saturday, June 1, 2019 @ 1:30pm
Final
Terriers- Coach Mitchell (3rd grade) (Pigtail League (3rd Grade Division)) 15
Cubs- Coach Cindy (3rd grade) (Pigtail League (3rd Grade Division)) 4
 
Saturday, June 1, 2019 @ 1:30pm
Final
Lightning (Bolejack) (Diamond League (6th grade - 12th grade)) 8
Thunder (Rosen) (Diamond League (6th grade - 12th grade)) 7
 
Saturday, June 1, 2019 @ 1:30pm
Final
Fire Girls- Coach Laurie (3rd grade) (Pigtail League (3rd Grade Division)) 11
Cheetahs- Coach Tim (3rd grade) (Pigtail League (3rd Grade Division)) 11
 
Saturday, June 1, 2019 @ 12:00pm
Final
Wild Cats - Coach Katie (2nd grade) (Pigtail League - (2nd Grade Division)) 13
Swallowtails- Coach Sean (2nd grade) (Pigtail League - (2nd Grade Division)) 14
 
Saturday, June 1, 2019 @ 12:00pm
Final
Knights- Coach Laura (2nd grade) (Pigtail League - (2nd Grade Division)) 22
National Dragons- Coach Nathan (2nd grade) (Pigtail League - (2nd Grade Division)) 18
 
Saturday, June 1, 2019 @ 12:00pm
Final
5 Yankees-Peters (Ponytail League - West (5th Grade)) 7
5 Hurricanes-Evans (Ponytail League - West (5th Grade)) 11
 
Saturday, June 1, 2019 @ 11:30am
Final
Wondergirls (Parry) (Diamond League (6th grade - 12th grade)) 11
Crush (Walker) (Diamond League (6th grade - 12th grade)) 12
 
Saturday, June 1, 2019 @ 10:30am
Final
Tigers- Coach Troy (2nd grade) (Pigtail League - (2nd Grade Division)) 8
Dolphins- Coach Matt (2nd grade) (Pigtail League - (2nd Grade Division)) 20
 
Saturday, June 1, 2019 @ 8:45am
Final
5 Roar-Bolejack (Ponytail League - West (5th Grade)) 6
5 Phoenix-Wittnam (Ponytail League - West (5th Grade)) 7
 
Tuesday, May 28, 2019 @ 7:30pm
Final
Thunder (Rosen) (Diamond League (6th grade - 12th grade)) 10
Diamonds (Carlson) (Diamond League (6th grade - 12th grade)) 12
 
Tuesday, May 28, 2019 @ 6:00pm
Final
Wild Cats - Coach Katie (2nd grade) (Pigtail League - (2nd Grade Division)) 16
Dolphins- Coach Matt (2nd grade) (Pigtail League - (2nd Grade Division)) 8
 
Tuesday, May 28, 2019 @ 6:00pm
Final
5 Roar-Bolejack (Ponytail League - West (5th Grade)) 7
5 Hurricanes-Evans (Ponytail League - West (5th Grade)) 10
 
Tuesday, May 28, 2019 @ 6:00pm
Final
4 Mets-Gagliano (Ponytail League East (4th Grade)) 3
4 Jamestown Charge-Thompson (Ponytail League East (4th Grade)) 7
 
Tuesday, May 28, 2019 @ 5:45pm
Final
5 Phoenix-Wittnam (Ponytail League - West (5th Grade)) 10
5 Yankees-Peters (Ponytail League - West (5th Grade)) 10
 
Monday, May 27, 2019 @ 5:30pm
Final
4 Thunder Girls-Ogden (Ponytail League East (4th Grade)) 1
4 Red Hots-Kammerman (Ponytail League East (4th Grade)) 9
 
Wednesday, May 22, 2019 @ 6:00pm
Final
Tigers- Coach Troy (2nd grade) (Pigtail League - (2nd Grade Division)) 16
Swallowtails- Coach Sean (2nd grade) (Pigtail League - (2nd Grade Division)) 12
 
Tuesday, May 21, 2019 @ 6:00pm
Final
Knights- Coach Laura (2nd grade) (Pigtail League - (2nd Grade Division)) 13
Wild Cats - Coach Katie (2nd grade) (Pigtail League - (2nd Grade Division)) 14
 
Tuesday, May 21, 2019 @ 6:00pm
Final
Dolphins- Coach Matt (2nd grade) (Pigtail League - (2nd Grade Division)) 11
National Dragons- Coach Nathan (2nd grade) (Pigtail League - (2nd Grade Division)) 19
 
Tuesday, May 21, 2019 @ 6:00pm
Final
5 Phoenix-Wittnam (Ponytail League - West (5th Grade)) 9
5 Roar-Bolejack (Ponytail League - West (5th Grade)) 4
 
Tuesday, May 21, 2019 @ 5:45pm
Final
5 Yankees-Peters (Ponytail League - West (5th Grade)) 1
5 Hurricanes-Evans (Ponytail League - West (5th Grade)) 10
 
Monday, May 20, 2019 @ 7:00pm
Final
Wondergirls (Parry) (Diamond League (6th grade - 12th grade)) 16
Stingers (Todd) (Diamond League (6th grade - 12th grade)) 12
 
Saturday, May 18, 2019 @ 4:00pm
Final
4 Mets-Gagliano (Ponytail League East (4th Grade)) 4
4 Thunder Girls-Ogden (Ponytail League East (4th Grade)) 4
 
Saturday, May 18, 2019 @ 3:30pm
Final
Lightning (Bolejack) (Diamond League (6th grade - 12th grade)) 7
Thunder (Rosen) (Diamond League (6th grade - 12th grade)) 8
 
Saturday, May 18, 2019 @ 3:30pm
Final
Diamonds (Carlson) (Diamond League (6th grade - 12th grade)) 4
Dolphins (Webster) (Diamond League (6th grade - 12th grade)) 9
 
Saturday, May 18, 2019 @ 2:00pm
Final
4 Jamestown Charge-Thompson (Ponytail League East (4th Grade)) 6
4 Mets-Gagliano (Ponytail League East (4th Grade)) 3
 
Saturday, May 18, 2019 @ 1:30pm
Final
Cubs- Coach Cindy (3rd grade) (Pigtail League (3rd Grade Division)) 0
Cheetahs- Coach Tim (3rd grade) (Pigtail League (3rd Grade Division)) 18
 
Saturday, May 18, 2019 @ 1:30pm
Final
Thunder (Rosen) (Diamond League (6th grade - 12th grade)) 7
Stingers (Todd) (Diamond League (6th grade - 12th grade)) 4
 
Saturday, May 18, 2019 @ 1:30pm
Final
Terriers- Coach Mitchell (3rd grade) (Pigtail League (3rd Grade Division)) 12
Fire Girls- Coach Laurie (3rd grade) (Pigtail League (3rd Grade Division)) 14
 
Saturday, May 18, 2019 @ 1:30pm
Final
Wondergirls (Parry) (Diamond League (6th grade - 12th grade)) 11
Crush (Walker) (Diamond League (6th grade - 12th grade)) 11
 
Saturday, May 18, 2019 @ 12:00pm
Final
Swallowtails- Coach Sean (2nd grade) (Pigtail League - (2nd Grade Division)) 11
Knights- Coach Laura (2nd grade) (Pigtail League - (2nd Grade Division)) 22
 
Saturday, May 18, 2019 @ 12:00pm
Final
5 Hurricanes-Evans (Ponytail League - West (5th Grade)) 16
5 Roar-Bolejack (Ponytail League - West (5th Grade)) 8
 
Saturday, May 18, 2019 @ 12:00pm
Final
Tigers- Coach Troy (2nd grade) (Pigtail League - (2nd Grade Division)) 9
National Dragons- Coach Nathan (2nd grade) (Pigtail League - (2nd Grade Division)) 11
 
Saturday, May 18, 2019 @ 12:00pm
Final
4 Awesome Cherry Blossoms-Sheldon (Ponytail League East (4th Grade)) 3
4 Red Hots-Kammerman (Ponytail League East (4th Grade)) 16
 
Saturday, May 18, 2019 @ 11:30am
Final
Crush (Walker) (Diamond League (6th grade - 12th grade)) 9
Wondergirls (Parry) (Diamond League (6th grade - 12th grade)) 9
 
Saturday, May 18, 2019 @ 10:30am
Final
Dolphins- Coach Matt (2nd grade) (Pigtail League - (2nd Grade Division)) 13
Wild Cats - Coach Katie (2nd grade) (Pigtail League - (2nd Grade Division)) 20
 
Saturday, May 18, 2019 @ 10:00am
Final
5 Roar-Bolejack (Ponytail League - West (5th Grade)) 9
5 Hurricanes-Evans (Ponytail League - West (5th Grade)) 5
 
Saturday, May 18, 2019 @ 10:00am
Final
5 Phoenix-Wittnam (Ponytail League - West (5th Grade)) 5
5 Yankees-Peters (Ponytail League - West (5th Grade)) 7
 
Friday, May 17, 2019 @ 6:00pm
Final
Fire Girls- Coach Laurie (3rd grade) (Pigtail League (3rd Grade Division)) 15
Cubs- Coach Cindy (3rd grade) (Pigtail League (3rd Grade Division)) 0
 
Thursday, May 16, 2019 @ 7:30pm
Final
Dolphins (Webster) (Diamond League (6th grade - 12th grade)) 10
Lightning (Bolejack) (Diamond League (6th grade - 12th grade)) 11
 
Thursday, May 16, 2019 @ 7:30pm
Final
Stingers (Todd) (Diamond League (6th grade - 12th grade)) 4
Crush (Walker) (Diamond League (6th grade - 12th grade)) 8
 
Thursday, May 16, 2019 @ 7:00pm
Final
Thunder (Rosen) (Diamond League (6th grade - 12th grade)) 15
Wondergirls (Parry) (Diamond League (6th grade - 12th grade)) 9
 
Thursday, May 16, 2019 @ 6:00pm
Final
4 Red Hots-Kammerman (Ponytail League East (4th Grade)) 3
4 Jamestown Charge-Thompson (Ponytail League East (4th Grade)) 8
 
Thursday, May 16, 2019 @ 5:45pm
Final
5 Roar-Bolejack (Ponytail League - West (5th Grade)) 8
5 Yankees-Peters (Ponytail League - West (5th Grade)) 8
 
Tuesday, May 14, 2019 @ 6:00pm
Final
4 Thunder Girls-Ogden (Ponytail League East (4th Grade)) 5
4 Awesome Cherry Blossoms-Sheldon (Ponytail League East (4th Grade)) 6
 
Saturday, May 11, 2019 @ 4:00pm
Final
4 Thunder Girls-Ogden (Ponytail League East (4th Grade)) 8
4 Mets-Gagliano (Ponytail League East (4th Grade)) 9
 
Saturday, May 11, 2019 @ 3:30pm
Final
Lightning (Bolejack) (Diamond League (6th grade - 12th grade)) 9
Stingers (Todd) (Diamond League (6th grade - 12th grade)) 10
 
Saturday, May 11, 2019 @ 3:30pm
Final
Dolphins (Webster) (Diamond League (6th grade - 12th grade)) 8
Wondergirls (Parry) (Diamond League (6th grade - 12th grade)) 7
 
Saturday, May 11, 2019 @ 1:30pm
Final
Cheetahs- Coach Tim (3rd grade) (Pigtail League (3rd Grade Division)) 10
Fire Girls- Coach Laurie (3rd grade) (Pigtail League (3rd Grade Division)) 11
 
Saturday, May 11, 2019 @ 1:30pm
Final
Crush (Walker) (Diamond League (6th grade - 12th grade)) 7
Dolphins (Webster) (Diamond League (6th grade - 12th grade)) 8
 
Saturday, May 11, 2019 @ 1:30pm
Final
Stingers (Todd) (Diamond League (6th grade - 12th grade)) 15
Lightning (Bolejack) (Diamond League (6th grade - 12th grade)) 4
 
Saturday, May 11, 2019 @ 1:30pm
Final
Cubs- Coach Cindy (3rd grade) (Pigtail League (3rd Grade Division)) 9
Terriers- Coach Mitchell (3rd grade) (Pigtail League (3rd Grade Division)) 10
 
Saturday, May 11, 2019 @ 1:00pm
Final
4 Jamestown Charge-Thompson (Ponytail League East (4th Grade)) 13
4 Awesome Cherry Blossoms-Sheldon (Ponytail League East (4th Grade)) 8
 
Saturday, May 11, 2019 @ 12:00pm
Final
National Dragons- Coach Nathan (2nd grade) (Pigtail League - (2nd Grade Division)) 14
Swallowtails- Coach Sean (2nd grade) (Pigtail League - (2nd Grade Division)) 7
 
Saturday, May 11, 2019 @ 12:00pm
Final
Tigers- Coach Troy (2nd grade) (Pigtail League - (2nd Grade Division)) 6
Wild Cats - Coach Katie (2nd grade) (Pigtail League - (2nd Grade Division)) 10
 
Saturday, May 11, 2019 @ 11:30am
Final
5 Phoenix-Wittnam (Ponytail League - West (5th Grade)) 7
5 Roar-Bolejack (Ponytail League - West (5th Grade)) 9
 
Saturday, May 11, 2019 @ 11:00am
Final
4 Red Hots-Kammerman (Ponytail League East (4th Grade)) 10
4 Awesome Cherry Blossoms-Sheldon (Ponytail League East (4th Grade)) 11
 
Saturday, May 11, 2019 @ 10:30am
Final
Dolphins- Coach Matt (2nd grade) (Pigtail League - (2nd Grade Division)) 12
Knights- Coach Laura (2nd grade) (Pigtail League - (2nd Grade Division)) 18
 
Saturday, May 11, 2019 @ 9:00am
Final
5 Yankees-Peters (Ponytail League - West (5th Grade)) 6
5 Hurricanes-Evans (Ponytail League - West (5th Grade)) 7
 
Thursday, May 9, 2019 @ 7:30pm
Final
Diamonds (Carlson) (Diamond League (6th grade - 12th grade)) 5
Thunder (Rosen) (Diamond League (6th grade - 12th grade)) 9
 
Thursday, May 9, 2019 @ 7:00pm
Final
Dolphins (Webster) (Diamond League (6th grade - 12th grade)) 7
Stingers (Todd) (Diamond League (6th grade - 12th grade)) 4
 
Thursday, May 9, 2019 @ 6:00pm
Final
4 Red Hots-Kammerman (Ponytail League East (4th Grade)) 5
4 Thunder Girls-Ogden (Ponytail League East (4th Grade)) 0
 
Thursday, May 9, 2019 @ 5:45pm
Final
4 Awesome Cherry Blossoms-Sheldon (Ponytail League East (4th Grade)) 3
4 Mets-Gagliano (Ponytail League East (4th Grade)) 11
 
Wednesday, May 8, 2019 @ 7:30pm
Final
Wondergirls (Parry) (Diamond League (6th grade - 12th grade)) 9
Lightning (Bolejack) (Diamond League (6th grade - 12th grade)) 10
 
Wednesday, May 8, 2019 @ 6:00pm
Final
National Dragons- Coach Nathan (2nd grade) (Pigtail League - (2nd Grade Division)) 21
Tigers- Coach Troy (2nd grade) (Pigtail League - (2nd Grade Division)) 13
 
Tuesday, May 7, 2019 @ 6:00pm
Final
5 Hurricanes-Evans (Ponytail League - West (5th Grade)) 6
5 Roar-Bolejack (Ponytail League - West (5th Grade)) 7
 
Tuesday, May 7, 2019 @ 5:45pm
Final
5 Yankees-Peters (Ponytail League - West (5th Grade)) 3
5 Phoenix-Wittnam (Ponytail League - West (5th Grade)) 5
 
Saturday, May 4, 2019 @ 3:30pm
Final
Crush (Walker) (Diamond League (6th grade - 12th grade)) 9
Thunder (Rosen) (Diamond League (6th grade - 12th grade)) 10
 
Saturday, May 4, 2019 @ 3:30pm
Final
Diamonds (Carlson) (Diamond League (6th grade - 12th grade)) 12
Lightning (Bolejack) (Diamond League (6th grade - 12th grade)) 5
 
Saturday, May 4, 2019 @ 1:30pm
Final
Cubs- Coach Cindy (3rd grade) (Pigtail League (3rd Grade Division)) 2
Fire Girls- Coach Laurie (3rd grade) (Pigtail League (3rd Grade Division)) 15
 
Saturday, May 4, 2019 @ 1:30pm
Final
Stingers (Todd) (Diamond League (6th grade - 12th grade)) 8
Diamonds (Carlson) (Diamond League (6th grade - 12th grade)) 8
 
Saturday, May 4, 2019 @ 1:30pm
Final
Cheetahs- Coach Tim (3rd grade) (Pigtail League (3rd Grade Division)) 4
Terriers- Coach Mitchell (3rd grade) (Pigtail League (3rd Grade Division)) 3
 
Saturday, May 4, 2019 @ 1:30pm
Final
Thunder (Rosen) (Diamond League (6th grade - 12th grade)) 8
Crush (Walker) (Diamond League (6th grade - 12th grade)) 9
 
Saturday, May 4, 2019 @ 12:00pm
Final
Knights- Coach Laura (2nd grade) (Pigtail League - (2nd Grade Division)) 25
Tigers- Coach Troy (2nd grade) (Pigtail League - (2nd Grade Division)) 23
 
Saturday, May 4, 2019 @ 12:00pm
Final
National Dragons- Coach Nathan (2nd grade) (Pigtail League - (2nd Grade Division)) 21
Wild Cats - Coach Katie (2nd grade) (Pigtail League - (2nd Grade Division)) 8
 
Saturday, May 4, 2019 @ 12:00pm
Final
5 Phoenix-Wittnam (Ponytail League - West (5th Grade)) 8
5 Yankees-Peters (Ponytail League - West (5th Grade)) 5
 
Saturday, May 4, 2019 @ 11:30am
Final
Dolphins (Webster) (Diamond League (6th grade - 12th grade)) 17
Wondergirls (Parry) (Diamond League (6th grade - 12th grade)) 8
 
Saturday, May 4, 2019 @ 10:30am
Final
Dolphins- Coach Matt (2nd grade) (Pigtail League - (2nd Grade Division)) 10
Swallowtails- Coach Sean (2nd grade) (Pigtail League - (2nd Grade Division)) 12
 
Saturday, May 4, 2019 @ 10:00am
Final
5 Hurricanes-Evans (Ponytail League - West (5th Grade)) 5
5 Roar-Bolejack (Ponytail League - West (5th Grade)) 13
 
Saturday, May 4, 2019 @ 10:00am
Final
5 Yankees-Peters (Ponytail League - West (5th Grade)) 2
5 Phoenix-Wittnam (Ponytail League - West (5th Grade)) 3
 
Friday, May 3, 2019 @ 6:00pm
Final
Wild Cats - Coach Katie (2nd grade) (Pigtail League - (2nd Grade Division)) 18
Knights- Coach Laura (2nd grade) (Pigtail League - (2nd Grade Division)) 15
 
Friday, May 3, 2019 @ 6:00pm
Final
Fire Girls- Coach Laurie (3rd grade) (Pigtail League (3rd Grade Division)) 20
Cubs- Coach Cindy (3rd grade) (Pigtail League (3rd Grade Division)) 8
 
Wednesday, May 1, 2019 @ 7:30pm
Final
Crush (Walker) (Diamond League (6th grade - 12th grade)) 20
Stingers (Todd) (Diamond League (6th grade - 12th grade)) 13
 
Wednesday, May 1, 2019 @ 6:00pm
Final
Swallowtails- Coach Sean (2nd grade) (Pigtail League - (2nd Grade Division)) 19
Tigers- Coach Troy (2nd grade) (Pigtail League - (2nd Grade Division)) 8
 
Tuesday, April 30, 2019 @ 6:00pm
Final
5 Hurricanes-Evans (Ponytail League - West (5th Grade)) 8
5 Yankees-Peters (Ponytail League - West (5th Grade)) 6
 
Tuesday, April 30, 2019 @ 6:00pm
Final
National Dragons- Coach Nathan (2nd grade) (Pigtail League - (2nd Grade Division)) 9
Dolphins- Coach Matt (2nd grade) (Pigtail League - (2nd Grade Division)) 16
 
Tuesday, April 30, 2019 @ 5:45pm
Final
5 Roar-Bolejack (Ponytail League - West (5th Grade)) 6
5 Phoenix-Wittnam (Ponytail League - West (5th Grade)) 8
 
Monday, April 29, 2019 @ 6:00pm
Final
Terriers- Coach Mitchell (3rd grade) (Pigtail League (3rd Grade Division)) 9
Cheetahs- Coach Tim (3rd grade) (Pigtail League (3rd Grade Division)) 11
 
Saturday, April 27, 2019 @ 3:30pm
Final
Lightning (Bolejack) (Diamond League (6th grade - 12th grade)) 15
Wondergirls (Parry) (Diamond League (6th grade - 12th grade)) 17
 
Saturday, April 27, 2019 @ 2:30pm
Final
Stingers (Todd) (Diamond League (6th grade - 12th grade)) 7
Dolphins (Webster) (Diamond League (6th grade - 12th grade)) 11
 
Saturday, April 27, 2019 @ 2:30pm
Final
Thunder (Rosen) (Diamond League (6th grade - 12th grade)) 9
Crush (Walker) (Diamond League (6th grade - 12th grade)) 10
 
Saturday, April 27, 2019 @ 1:30pm
Final
Fire Girls- Coach Laurie (3rd grade) (Pigtail League (3rd Grade Division)) 15
Terriers- Coach Mitchell (3rd grade) (Pigtail League (3rd Grade Division)) 2
 
Saturday, April 27, 2019 @ 1:30pm
Final
Diamonds (Carlson) (Diamond League (6th grade - 12th grade)) 8
Lightning (Bolejack) (Diamond League (6th grade - 12th grade)) 9
 
Saturday, April 27, 2019 @ 1:30pm
Final
Cheetahs- Coach Tim (3rd grade) (Pigtail League (3rd Grade Division)) 23
Cubs- Coach Cindy (3rd grade) (Pigtail League (3rd Grade Division)) 11
 
Saturday, April 27, 2019 @ 12:00pm
Final
4 Thunder Girls-Ogden (Ponytail League East (4th Grade)) 5
4 Jamestown Charge-Thompson (Ponytail League East (4th Grade)) 8
 
Saturday, April 27, 2019 @ 12:00pm
Final
Swallowtails- Coach Sean (2nd grade) (Pigtail League - (2nd Grade Division)) 10
Wild Cats - Coach Katie (2nd grade) (Pigtail League - (2nd Grade Division)) 11
 
Saturday, April 27, 2019 @ 12:00pm
Final
National Dragons- Coach Nathan (2nd grade) (Pigtail League - (2nd Grade Division)) 18
Knights- Coach Laura (2nd grade) (Pigtail League - (2nd Grade Division)) 16
 
Saturday, April 27, 2019 @ 12:00pm
Final
5 Hurricanes-Evans (Ponytail League - West (5th Grade)) 6
5 Phoenix-Wittnam (Ponytail League - West (5th Grade)) 5
 
Saturday, April 27, 2019 @ 11:30am
Final
5 Roar-Bolejack (Ponytail League - West (5th Grade)) 9
5 Yankees-Peters (Ponytail League - West (5th Grade)) 8
 
Saturday, April 27, 2019 @ 10:30am
Final
Dolphins- Coach Matt (2nd grade) (Pigtail League - (2nd Grade Division)) 13
Tigers- Coach Troy (2nd grade) (Pigtail League - (2nd Grade Division)) 9
 
Saturday, April 27, 2019 @ 10:00am
Final
4 Red Hots-Kammerman (Ponytail League East (4th Grade)) 8
4 Mets-Gagliano (Ponytail League East (4th Grade)) 6
 
Thursday, April 25, 2019 @ 7:30pm
Final
Diamonds (Carlson) (Diamond League (6th grade - 12th grade)) 10
Crush (Walker) (Diamond League (6th grade - 12th grade)) 13
 
Thursday, April 25, 2019 @ 7:30pm
Final
Lightning (Bolejack) (Diamond League (6th grade - 12th grade)) 12
Dolphins (Webster) (Diamond League (6th grade - 12th grade)) 13
 
Thursday, April 25, 2019 @ 6:00pm
Final
4 Jamestown Charge-Thompson (Ponytail League East (4th Grade)) 5
4 Red Hots-Kammerman (Ponytail League East (4th Grade)) 10
 
Thursday, April 25, 2019 @ 5:45pm
Final
4 Awesome Cherry Blossoms-Sheldon (Ponytail League East (4th Grade)) 10
4 Mets-Gagliano (Ponytail League East (4th Grade)) 10
 
Tuesday, April 23, 2019 @ 6:00pm
Final
5 Phoenix-Wittnam (Ponytail League - West (5th Grade)) 6
5 Hurricanes-Evans (Ponytail League - West (5th Grade)) 6
 
Tuesday, April 23, 2019 @ 5:45pm
Final
5 Roar-Bolejack (Ponytail League - West (5th Grade)) 6
5 Yankees-Peters (Ponytail League - West (5th Grade)) 9
 
Saturday, April 13, 2019 @ 1:30pm
Final
Terriers- Coach Mitchell (3rd grade) (Pigtail League (3rd Grade Division)) 7
Cheetahs- Coach Tim (3rd grade) (Pigtail League (3rd Grade Division)) 14
 
Thursday, April 11, 2019 @ 7:30pm
Final
Crush (Walker) (Diamond League (6th grade - 12th grade)) 9
Lightning (Bolejack) (Diamond League (6th grade - 12th grade)) 5
 
Thursday, April 11, 2019 @ 7:00pm
Final
Thunder (Rosen) (Diamond League (6th grade - 12th grade)) 2
Dolphins (Webster) (Diamond League (6th grade - 12th grade)) 6
 
Thursday, April 11, 2019 @ 6:00pm
Final
4 Mets-Gagliano (Ponytail League East (4th Grade)) 5
4 Thunder Girls-Ogden (Ponytail League East (4th Grade)) 3
 
Thursday, April 11, 2019 @ 5:45pm
Final
4 Jamestown Charge-Thompson (Ponytail League East (4th Grade)) 12
4 Awesome Cherry Blossoms-Sheldon (Ponytail League East (4th Grade)) 5
 
Wednesday, April 10, 2019 @ 7:00pm
Final
Diamonds (Carlson) (Diamond League (6th grade - 12th grade)) 8
Stingers (Todd) (Diamond League (6th grade - 12th grade)) 13
 
Wednesday, April 10, 2019 @ 6:00pm
Final
Knights- Coach Laura (2nd grade) (Pigtail League - (2nd Grade Division)) 9
Swallowtails- Coach Sean (2nd grade) (Pigtail League - (2nd Grade Division)) 17
 
Tuesday, April 9, 2019 @ 6:10pm
Final
4 Jamestown Charge-Thompson (Ponytail League East (4th Grade)) 6
4 Red Hots-Kammerman (Ponytail League East (4th Grade)) 7
 
Tuesday, April 9, 2019 @ 6:00pm
Final
5 Roar-Bolejack (Ponytail League - West (5th Grade)) 8
5 Phoenix-Wittnam (Ponytail League - West (5th Grade)) 8
 
Tuesday, April 9, 2019 @ 5:45pm
Final
5 Yankees-Peters (Ponytail League - West (5th Grade)) 6
5 Hurricanes-Evans (Ponytail League - West (5th Grade)) 7
 
Saturday, April 6, 2019 @ 4:00pm
Final
5 Hurricanes-Evans (Ponytail League - West (5th Grade)) 6
5 Yankees-Peters (Ponytail League - West (5th Grade)) 5
 
Saturday, April 6, 2019 @ 3:30pm
Final
Thunder (Rosen) (Diamond League (6th grade - 12th grade)) 8
Wondergirls (Parry) (Diamond League (6th grade - 12th grade)) 7
 
Saturday, April 6, 2019 @ 3:30pm
Final
Crush (Walker) (Diamond League (6th grade - 12th grade)) 2
Lightning (Bolejack) (Diamond League (6th grade - 12th grade)) 6
 
Saturday, April 6, 2019 @ 2:00pm
Final
4 Thunder Girls-Ogden (Ponytail League East (4th Grade)) 1
4 Red Hots-Kammerman (Ponytail League East (4th Grade)) 2
 
Saturday, April 6, 2019 @ 1:30pm
Final
Wondergirls (Parry) (Diamond League (6th grade - 12th grade)) 10
Stingers (Todd) (Diamond League (6th grade - 12th grade)) 11
 
Saturday, April 6, 2019 @ 1:30pm
Final
Dolphins (Webster) (Diamond League (6th grade - 12th grade)) 6
Diamonds (Carlson) (Diamond League (6th grade - 12th grade)) 2
 
Saturday, April 6, 2019 @ 1:30pm
Final
Terriers- Coach Mitchell (3rd grade) (Pigtail League (3rd Grade Division)) 3
Fire Girls- Coach Laurie (3rd grade) (Pigtail League (3rd Grade Division)) 20
 
Saturday, April 6, 2019 @ 1:30pm
Final
Cubs- Coach Cindy (3rd grade) (Pigtail League (3rd Grade Division)) 0
Cheetahs- Coach Tim (3rd grade) (Pigtail League (3rd Grade Division)) 16
 
Saturday, April 6, 2019 @ 12:30pm
Final
4 Mets-Gagliano (Ponytail League East (4th Grade)) 3
4 Jamestown Charge-Thompson (Ponytail League East (4th Grade)) 6
 
Saturday, April 6, 2019 @ 12:00pm
Final
Swallowtails- Coach Sean (2nd grade) (Pigtail League - (2nd Grade Division)) 8
National Dragons- Coach Nathan (2nd grade) (Pigtail League - (2nd Grade Division)) 24
 
Saturday, April 6, 2019 @ 12:00pm
Final
Wild Cats - Coach Katie (2nd grade) (Pigtail League - (2nd Grade Division)) 20
Tigers- Coach Troy (2nd grade) (Pigtail League - (2nd Grade Division)) 8
 
Saturday, April 6, 2019 @ 12:00pm
Final
4 Thunder Girls-Ogden (Ponytail League East (4th Grade)) 3
4 Awesome Cherry Blossoms-Sheldon (Ponytail League East (4th Grade)) 10
 
Saturday, April 6, 2019 @ 11:30am
Final
Diamonds (Carlson) (Diamond League (6th grade - 12th grade)) 5
Dolphins (Webster) (Diamond League (6th grade - 12th grade)) 10
 
Saturday, April 6, 2019 @ 10:30am
Final
Knights- Coach Laura (2nd grade) (Pigtail League - (2nd Grade Division)) 3
Dolphins- Coach Matt (2nd grade) (Pigtail League - (2nd Grade Division)) 20
 
Saturday, April 6, 2019 @ 10:00am
Final
5 Roar-Bolejack (Ponytail League - West (5th Grade)) 7
5 Phoenix-Wittnam (Ponytail League - West (5th Grade)) 7
 
Thursday, April 4, 2019 @ 7:30pm
Final
Lightning (Bolejack) (Diamond League (6th grade - 12th grade)) 5
Diamonds (Carlson) (Diamond League (6th grade - 12th grade)) 9
 
Thursday, April 4, 2019 @ 7:00pm
Final
Dolphins (Webster) (Diamond League (6th grade - 12th grade)) 11
Thunder (Rosen) (Diamond League (6th grade - 12th grade)) 8
 
Thursday, April 4, 2019 @ 5:45pm
Final
4 Mets-Gagliano (Ponytail League East (4th Grade)) 5
4 Awesome Cherry Blossoms-Sheldon (Ponytail League East (4th Grade)) 4
 
Wednesday, April 3, 2019 @ 7:00pm
Final
Crush (Walker) (Diamond League (6th grade - 12th grade)) 11
Wondergirls (Parry) (Diamond League (6th grade - 12th grade)) 10
 
Tuesday, April 2, 2019 @ 6:00pm
Final
5 Yankees-Peters (Ponytail League - West (5th Grade)) 7
5 Roar-Bolejack (Ponytail League - West (5th Grade)) 3
 
Saturday, March 30, 2019 @ 3:30pm
Final
Diamonds (Carlson) (Diamond League (6th grade - 12th grade)) 12
Wondergirls (Parry) (Diamond League (6th grade - 12th grade)) 9
 
Saturday, March 30, 2019 @ 2:00pm
Final
4 Awesome Cherry Blossoms-Sheldon (Ponytail League East (4th Grade)) 6
4 Thunder Girls-Ogden (Ponytail League East (4th Grade)) 1
 
Saturday, March 30, 2019 @ 2:00pm
Final
5 Phoenix-Wittnam (Ponytail League - West (5th Grade)) 9
5 Hurricanes-Evans (Ponytail League - West (5th Grade)) 10
 
Saturday, March 30, 2019 @ 1:30pm
Final
Cubs- Coach Cindy (3rd grade) (Pigtail League (3rd Grade Division)) 7
Terriers- Coach Mitchell (3rd grade) (Pigtail League (3rd Grade Division)) 13
 
Saturday, March 30, 2019 @ 1:30pm
Final
Dolphins (Webster) (Diamond League (6th grade - 12th grade)) 10
Crush (Walker) (Diamond League (6th grade - 12th grade)) 10
 
Saturday, March 30, 2019 @ 1:30pm
Final
Cheetahs- Coach Tim (3rd grade) (Pigtail League (3rd Grade Division)) 13
Fire Girls- Coach Laurie (3rd grade) (Pigtail League (3rd Grade Division)) 15
 
Saturday, March 30, 2019 @ 1:30pm
Final
Wondergirls (Parry) (Diamond League (6th grade - 12th grade)) 10
Thunder (Rosen) (Diamond League (6th grade - 12th grade)) 11
 
Saturday, March 30, 2019 @ 12:00pm
Final
Tigers- Coach Troy (2nd grade) (Pigtail League - (2nd Grade Division)) 10
Knights- Coach Laura (2nd grade) (Pigtail League - (2nd Grade Division)) 13
 
Saturday, March 30, 2019 @ 12:00pm
Final
4 Jamestown Charge-Thompson (Ponytail League East (4th Grade)) 2
4 Thunder Girls-Ogden (Ponytail League East (4th Grade)) 5
 
Saturday, March 30, 2019 @ 12:00pm
Final
Wild Cats - Coach Katie (2nd grade) (Pigtail League - (2nd Grade Division)) 5
National Dragons- Coach Nathan (2nd grade) (Pigtail League - (2nd Grade Division)) 14
 
Saturday, March 30, 2019 @ 12:00pm
Final
5 Yankees-Peters (Ponytail League - West (5th Grade)) 5
5 Roar-Bolejack (Ponytail League - West (5th Grade)) 10
 
Saturday, March 30, 2019 @ 10:30am
Final
Swallowtails- Coach Sean (2nd grade) (Pigtail League - (2nd Grade Division)) 10
Dolphins- Coach Matt (2nd grade) (Pigtail League - (2nd Grade Division)) 17
 
Saturday, March 30, 2019 @ 10:00am
Final
Lightning (Bolejack) (Diamond League (6th grade - 12th grade)) 6
Stingers (Todd) (Diamond League (6th grade - 12th grade)) 13
 
Saturday, March 30, 2019 @ 10:00am
Final
4 Mets-Gagliano (Ponytail League East (4th Grade)) 3
4 Red Hots-Kammerman (Ponytail League East (4th Grade)) 9